Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z wielką uroczystością i podniosłością pragniemy podzielić się z Wami fotorelacją z wyjątkowego dnia poświęconego pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. W ramach obchodów tego doniosłego wydarzenia, z dumą uczestniczyliśmy w Mszy Świętej z pocztami sztandarowymi, która stanowiła hołd dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 

“Nam strzelać nie kazano.- Wstąpiłem na działo
I spojrzałem na pole; dwieście armat grzmiało.”
 
Pan Przemysław Tejkowski, instruktor w Domu Kultury oraz ceniony aktor, wzruszył
serca intonując wiersz “Reduta Ordona” autorstwa Adama Mickiewicza. Jego interpretacja sprawiła, że w sercach zgromadzonych ożyła duma z dziedzictwa naszych przodków oraz niezłomna duchowa postawa “Żołnierzy Wyklętych”.
Na scenie, w blasku reflektorów, Przemysław Tejkowski przekazał publiczności niezwykły monodram pt. “Melduję Tobie, Polsko”, poświęcony wyjątkowej postaci Rotmistrza Pileckiego. Jego ekscytujące wykonanie przeniosło młodzież w świat bohaterskich czynów i niezłomnej determinacji tych, którzy walczyli o niepodległość ukochanej Ojczyzny. Każde słowo, każdy gest Tejkowskiego, stanowiły hołd dla tych, którzy poświęcili swoje życie dla wolności narodu. Jego interpretacja poruszyła serca widzów, inspirując do refleksji nad odwagą i poświęceniem, które zawsze pozostaną symbolem walki o nasze największe ideały. Występ nie tylko wypełniony był narodowym duchem, ale również przypomniał o wartościach, za które warto sięgać i za które warto walczyć.
Z dumą i wdzięcznością oddajemy hołd wszystkim “Żołnierzom Wyklętym”, a dzięki wspólnym obchodom w Domu Kultury mogliśmy uczcić ich pamięć w sposób wyjątkowy i doniosły. Niech ich bohaterskie czyny zawsze pozostaną żywe w naszej pamięci!

Podobne wpisy