Kino Jedność

Konwersja cyfrowa domów kultury
QUEST

Teatr Sędziszek

Teatr Sędziszek skupia dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Od 2009 opiekunem i reżyserem spektakli była Pani Ewa Świętoń-Zima – animator kultury, instruktor teatralny.
Teatr ma w swym dorobku spektakle: „Lepiej się nie mieszać” (premiera: październik 2010), „Moralność pani Dulskiej” (premiera: czerwiec 2011), „Gdy mateczka wyszła z domu” – sztuka autorska (premiera: październik 2012), „Ciasto drożdżowe, czyli nasza bajka (premiera: czerwiec 2013), „Igraszki z diabłem” (premiera: styczeń 2014), „Mojość, Twojość, Nieswojość” (premiera: kwiecień 2015).
Dobra zabawa w połączeniu z odrobiną refleksji, zaproszenie widza do świata własnej wrażliwości i wyrażenie jej poprzez ten cudowny środek ekspresji jakim jest teatr, jest głównym celem działań teatru Sędziszek.
Młodzież podczas zajęć poznaje i doskonali warsztat aktora, pracuje nad poprawną artykulacją i emisją głosu. Uczą się także interpretacji tekstu. Szereg zabaw i ćwiczeń wspomaga ich wyobraźnię, kreatywność, koncentrację, pamięć i odwagę. Zawsze wiąże się to ze świetną zabawą i fantastyczną przygodą z głównym udziałem własnej wyobraźni młodych aktorów. Ulubioną formą teatralnych ćwiczeń są improwizacje, podczas których uczestnicy mogą poczuć się także reżyserami, a dają one szerokie pole do rozwijania artystycznych zapędów młodych ludzi. Teatr jest piękna przygodą, niesie możliwość odcięcia się od szarej rzeczywistości nie tylko za pomocą drzwi instytucji kulturalnej.
Sędziszek także przygotowuje swoich aktorów do różnych konkursów recytatorskich Od listopada 2021r grupą teatralną Sedziszek kieruje Pan Henryk Hryniewicki -aktor i reżyser teatralny .