Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności serwisu Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim
Wstęp Deklaracji
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim.
Data publikacji strony internetowej: 2014-05-02
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-05-05
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- elementy tekstowe mają zbyt mały kontrast i posiadają zbyt małe odstępy w tekście
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego
- strukutra nagłówków jest błędna
- cześć z grafik powinna być tekstem a nie zdjęciem lub grafiką z tekstem
- brak opcji pomijania powtarzających się bloków
- brak unikatowych tytułów podstron
- niektóre linki nie posiadają tekstowego celu
- brak więcej niż jednej dorgi dotarcia do podstron
- błędy kodu strony
Oświadczenie sporządzono dnia : 2020-02-02. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: ATFIDE Sp. z o.o., z siedzibą w Krośnie
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Paweł Płocica, adres poczty elektronicznej p.plocica@mgoks.pl . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Dostępność architektoniczna
Adres Siedziby: ul. 3-go Maja 36, 39-120 Sędziszów Małopolski
Obiekty budowlane MGOK w Sędziszowie Młp. usytuowane są na terenie gminy Sędziszów Małopolski w powiecie ropczycko-sędziszowskim, są budynkami niskimi, przygotowanymi dla potrzeb organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, wybudowanymi w technologii tradycyjnej. Budynki MGOK w Sędziszowie Młp. (w tym ich trasy dojścia) nie zapewniają w pełni wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych, nie zapewniają w pełni wymaganych rozwiązań architektonicznych, środków technicznych, zainstalowanych urządzeń, które umożliwiałyby swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń i komunikatorów dla osób ze szczególnymi potrzebami w szczególności: brak zastosowania wind, podnośników osobowych, pochylni itp. schody i korytarze, toalety nie speniają wymagań dla osób niepełnosprawnych. Do budynków MGOK w Sędziszowie Młp. i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
2014-05-02