Gminne Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Żołnierzy Wyklętych
Z dumą prezentujemy wyjątkową pierwszą część fotorelacji z powiatowej uroczystości z okazji obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, gromadząc serca patriotów w jednym duchu!
W tę wyjątkową chwilę zgromadziliśmy się pod skrzydłami uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyły poczty sztandarowe i jednostka strzelecka. Podczas tej ceremonii, otoczonej mistyczną atmosferą, oddaliśmy hołd niezłomnym bohaterom z czasów walki o naszą wolność, składając pamiątkowe wiązanki w miejscu pamięci sybiraków oraz złożenie przysięgi przez strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2051 z Sędziszowa Małopolskiego, którzy kontynuują dziedzictwo odważnych i nieustraszonych.
Całemu wydarzeniu towarzyszyła potężna oprawa muzyczna, dzięki Orkiestra Dęta OSP Ropczyce , która dodawała jeszcze większej uroczystości temu doniosłemu wydarzeniu. To był dzień, kiedy wspólne serca bijące w rytm narodowej dumy, pełne szacunku i zadumy, oddały hołd bohaterom, którzy poświęcili swe życie w walce o naszą wolność i niepodległość. Niech ich męstwo i poświęcenie zawsze pozostaną nieśmiertelne!

Podobne wpisy