Koncert Zespołu GANG MARCELA

Gang Marcela- Koncert na 541 Rocznicę Nadania Praw Miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego!

Przygotujcie się na prawdziwą muzyczną ucztę, ponieważ w dniu 28 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 w Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji obchodów 541. Rocznicy Nadania Praw Miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego! A na scenie pojawi się legendarny zespół – „Gang Marcela”!

Wiosną 1980 roku narodził się zespół muzyczny, którego śpiew i melodia od lat towarzyszą nam w sercach. „Gang Marcela”, pod przewodnictwem Marcela Trojana, wraz z Barbarą Pysz i Jerzym Różyckim, wkroczył na muzyczną scenę jako towarzystwo wokalne, otwierając występy Krzysztofa Krawczyka i Maryli Rodowicz.

Jednak to lata 80. były epoką, kiedy to ich przeboje, takie jak “Tyle złamanych serc” czy “Zaświeciła moja gwiazda”, zdobywały listy przebojów, a sceny koncertowe były ich drugim domem. W 1982 roku zespół rozpoczął samodzielną działalność, ugruntowując swoją pozycję na muzycznej mapie Polski.

Po okresie przerwy w latach 80., „Gang Marcela” powrócił w 1992 roku, jeszcze bardziej skoncentrowany na refleksyjnych i religijnych tematach, co znalazło odzwierciedlenie w ich kolejnych albumach.

Obchody 20-lecia zespołu wzbudziły wielkie emocje, a ich występ w Mrągowie uświetniła płyta w stylu country zatytułowana “Nie tylko kasa”. Ostatnie lata to intensywna działalność koncertowa, refleksyjne albumy o tematyce religijnej oraz plany na kolejne wydawnictwa.

Obecnie „Gang Marcela” tworzą Barbara Trojan, Jan Maliński oraz Marcel Trojan, razem z towarzyszącym zespołowi gitarzystą, Robertem Glińskim. Pomimo upływu czasu, ich muzyka wciąż ma moc poruszać serca słuchaczy, zarówno na koncertach rozrywkowych, jak i podczas nastrojowych wieczorów.

Podobne wpisy