Profil Facebook

ZPiT Rochy

Blues

Paka Sędzisza

Sędziszek

Skoczek

Kino Jedność

64 OKR

Bip

Kiermasz Wielkanocny

XIII Gminny Konkurs Historyczny „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”

Już po raz trzynasty uczniowie szkół podstawowych uczcili rocznicę nadania praw miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego udziałem w Gminnym Konkursie Historycznym „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”. Konkurs, który odbył się 1 marca 2019r., organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Młp. oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp.

W XIII edycji historycznych potyczek uczestniczyło 42 uczniów z 10 szkół podstawowych z terenu naszej gminy (niektóre szkoły wystawiły dwie drużyny). Konkurs składał się z 2 etapów: testu pisemnego oraz zadań rozwiązywanych zespołowo. Wyniki z etapu pisemnego posłużyły do indywidualnego sklasyfikowania uczestników, suma wyników z obu etapów posłużyła do sklasyfikowania drużyn.

XIII Gminny Konkurs Historyczny „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”

Dzień Kobiet

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

IX Turniej Szachowy

IV Turniej o Puchar Ziemi Podkarpackiej

Zakończył się IV TSz o Puchar Ziemi Podkarpackiej. Zwycięzcą grupy głównej został Mieszko Miś🥇. Tuż za nim uplasował się Miłosz Szpar🥈 (obaj LKSz GCKiP Czarna) oraz Maciej Marszałek reprezentujący MKS Sandecja Nowy Sącz. Najlepszą kobietą okazała się Sylwia Polak z RzKSz Rzeszów. W grupie B, zwycięstwo odniósł Wojciech Magoń z LKS Orzeł Wysoka🥇, wyprzedzając Michała Kaniosa z RzKSz Rzeszów🥈 oraz Piotra Bubę z UKS SP1 Leżajsk🥉. Najlepszą kobietą w tej grupie okazała się Gabriela Łabędź z UKS Lisek Lisia Góra🏆. Szczegółowe wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7646/, http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1336/. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali na turniej - a przede wszystkim licznej grupie z województwa małopolskiego oraz z Ukrainy. Dziękujemy także sponsorom oraz Sędziszów Małopolski - serwis miejski, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Ropczycach, Powiat Ropczycko- Sędziszowski. Zapraszamy za rok, a zwycięzcom gratulujemy

FERIE Z DOMEM KULTURY

Barwny bal karnawałowy, zajęcia plastyczne, teatralne, szycia i haftu, wokalne oraz warsztaty polskich tańców narodowych. Wszystko to przygotowali w ramach akcji ferie dla dzieci i młodzieży pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim. W tym czasie zorganizowano też po raz pierwszy w placówce zajęcia edukacyjne z klockami LEGO oraz konsultacje z dietetykiem. Starszy bibliotekarz Dorota Paśniewska opowiadała dzieciom o książkach 3D. Do sędziszowskiego domu kultury zawitał również objazdowy teatr „Blaszany Bębenek” ze sztuką pt. „Skarb to nie tylko złoto”. Do akcji przyłączyło się również Kino Jedność, które jeszcze 21 i 22 lutego zachęca do skorzystania z możliwości zakupu biletów na bajki za 5 złotych. W pierwszym tygodniu ferii nasza redakcja zorganizowała warsztaty dziennikarskie dla dzieci. (m.i.)

 

GALERIA

Ferie 2019

Sędziszów Małopolski świeci dla Mikołaja

 

Back to Top