Dino Top Festiwal

ZPiT Rochy

Blues

Paka Sędzisza

Sędziszek

Skoczek

Kino Jedność

64 OKR

Bip

XIII Gminny Konkurs Historyczny „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”

Już po raz trzynasty uczniowie szkół podstawowych uczcili rocznicę nadania praw miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego udziałem w Gminnym Konkursie Historycznym „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”. Konkurs, który odbył się 1 marca 2019r., organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Młp. oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp.

W XIII edycji historycznych potyczek uczestniczyło 42 uczniów z 10 szkół podstawowych z terenu naszej gminy (niektóre szkoły wystawiły dwie drużyny). Konkurs składał się z 2 etapów: testu pisemnego oraz zadań rozwiązywanych zespołowo. Wyniki z etapu pisemnego posłużyły do indywidualnego sklasyfikowania uczestników, suma wyników z obu etapów posłużyła do sklasyfikowania drużyn.

Testy konkursowe oraz odpowiedzi ustne oceniała komisja w składzie:

mgr Albina Świerad – dyr. Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej – przewodnicząca 

mgr Anna Skworzec – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Młp.

mgr Włodzimierz Lach – długoletni nauczyciel LO w Sędziszowie Młp.

 

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Węglowskiego w Sędziszowie Młp. przed Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Młp. oraz I drużyną Szkoły Podstawowej w Górze Ropczyckiej.

Wyniki indywidualne były następujące:

 

I miejsce ex aequo – Kamila Róg (SP Zagorzyce Grn – opiekun mgr Beata Majcher) oraz Andrzej Oleś (SP 2 Sędziszów Młp. – opiekun mgr Grzegorz Rydzy) – 36 punktów;

II miejsce ex aequo – Mikołaj Wołos (SP Góra Ropczycka – opiekun mgr Bogusława Kułak), Jakub Płocica (SP 3 Sędziszów Młp. – opiekun mgr Agnieszka Kuc) oraz Michał Mucha (SP Zagorzyce Dln. – opiekun mgr Barbara Dutka) – 35 punktów;

III miejsce – Wojciech Kozak (SP 2 Sędziszów Młp. – opiekun mgr Grzegorz Rydzy) – 31 punktów;

IV miejsce ex aequo – Jakub Świerad (SP Czarna Sędz. – opiekun mgr Małgorzata Marek) oraz Mateusz Śliwa (SP Góra Ropczycka – opiekun mgr Bogusława Kułak) – 30 punktów;

V miejsce – Dominik Zagaja (SP 3 Sędziszów Młp. – opiekun mgr Agnieszka Kuc) – 30 punktów.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, zaś laureaci nagrody książkowe, vouchery do kina „Jedność” oraz pamiątkowe gadżety ufundowane przez Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Bogusława Kmiecia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Bank Spółdzielczy w Sędziszowie Małopolskim.

Organizatorzy dziękują uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie.

 

Back to Top