III Turniej Szachowy

W dniach 16-18 lutego odbył się już po raz trzeci Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej. Turniej został objęty honorowy patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Telewizja Sędziszów Małopolski, Czasopismo Szachowe "Mat", Reporter Gazeta oraz Gazeta Codzienna Nowiny. Na starcie zawodów stanęło 88 szachistów w trzech grupach turniejowych – nie tylko z województwa podkarpackiego, ale również z całej Polski i goście z Ukrainy - z Lwowa. Podczas turnieju śledzić można było transmisję online partii z 25 szachownic. W grupie C – do rankingu PZSzach 1250, najlepszy okazał się Mariusz Zieliński z GKS Szach-Mat Wiśniowa. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Mucha z Nawsia, a na miejscu trzecim Dariy Pikh z Lwowa, który został również najmłodszym uczestnikiem turnieju. Szczegółowe wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7491/.
W grupie do rankingu PZSzach 1700, najlepsza okazała się Iwona Flisiak z RzKSz Rzeszów, wyprzedzając Joannę Bandyk z KKSz Kraków i Sebastiana Zielińskiego z GKS Szach-Mat Wiśniowa. Najlepszą kobietą okazała się zwyciężczyni grupy Iwona Flisiak. Szczegółowe wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7490/
W grupie OPEN najlepszy okazał się Antoni Kozak reprezentujący LKSz GCKiP Czarna. Drugie miejsce zajął mistrz Ryszard Kasperek z MKSz Gryf Dębica, a na najniższym stopniu podium stanął Adam Kujawski z UKS MDK Nr1 Hetman Bydgoszcz. Najlepszą kobietą okazała się Oliwia Mirowska z GKSz Hetman Pilzno, a najlepszym juniorem Bartłomiej Kucharski z LKSz GCKiP Czarna. Szczegółowe wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6030/.
W sobotę 17 lutego odbył się również IV Blitz o Puchar Dyrektora Domu Kultury i Prezesa Banku Spółdzielczego w Sędziszowie Małopolskim. Na starcie stanęło 24 szachistów. Najlepszy okazał się Piotr Widła z MKS Sandecja Nowy Sącz, wyprzedzając Tomasza Mikę z LKSz GCKiP Czarna i Macieja Marszałka z MKS Sandecja Nowy Sącz. Najlepszym juniorem okazał się Antoni Kozak z LKSz GCKiP Czarna, a najlepszą kobietą Lena Mróz z SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza. Szczegółowe wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6029/.
Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom i darczyńcom. W szczególności chcieliśmy podziękować Starostwu Powiatowemu w Ropczycach, Burmistrzowi Miasta Sędziszów Małopolski, Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim oraz Prezesowi Banku Spółdzielczego w Sędziszowie Małopolskim. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za przyjazd. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i nagrodzonym i zapraszamy za rok(y)