SEDZISZOWSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁEJ - QUEST

ZPiT Rochy

Blues

Paka Sędzisza

Sędziszek

Skoczek

Kino Jedność

Bip

Koncert Noworoczny , który odbył się 19 stycznia 2020 roku w MGOK, to początek obchodów Jubileuszu 30. lecia działalności sędziszowskich Rochów.

W koncercie, oprócz gospodarzy wzięły udział zespoły folklorystyczne z Trzciany, Wielopola Skrzyńskiego i Wiercan, które prowadzą absolwenci Rochów – Joanna Kozubowska i Piotr Drozd. Tak się składa, że grupę reprezentacyjną Rochów prowadzi również od kilku lat były tancerz Rochów – Witek Świder.  Była więc okazja do przyjacielskiego spotkania i wymiany instruktorskich doświadczeń. Publiczność miała okazję podziwiać żywiołowe tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski: z okolic Przeworska, Beskidu Śląskiego,  Nowego Sącza, Wielopola i Sędziszowa. Nie zabrakło akcentów noworocznych, czyli tradycyjnych „szczodraków”, pastorałek i wspólnie śpiewanych kolęd. Zespoły były świetnie przygotowane przez swoich choreografów,  toteż publiczność doceniła ich wysiłek burzą braw. Sala widowiskowa niestety nie pomieściła wszystkich chętnych miłośników folkloru, którzy niedzielne popołudnie  chcieli spędzić na ludowo. Trochę nam z tego powodu przykro, ale jednocześnie cieszy fakt, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy. Zapraszamy wszystkich chętnych na letnie festyny, na których Rochy będą występować przez cały rok, zanim 19 i 20 września 2020 r., podczas koncertów galowych podsumują  30 lat działalności artystycznej Zespołu  na Ziemi Sędziszowskiej.

P.s

Po koncercie uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny żurek i pierogi przygotowane przez Stowarzyszenie Grodzianki z Będziemyśla. Dziękujemy im serdecznie . Dziękujemy również naszym gościom za cudowne spotkanie i uświetnienie inauguracji Roku Jubileuszowego ZPiT Rochy.

 

Back to Top