Partnerzy Dino TOP Festiwal 2019

Dino Top Festiwal

Partnerzy Dino TOP Festiwal 2019

ZPiT Rochy

Blues

Paka Sędzisza

Sędziszek

Skoczek

Kino Jedność

64 OKR

Bip

GRUPA OBRZĘDOWA ROCHY NA PODIUM XXXI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „LUDOWE OBRZĘDY I ZWYCZAJE”

Jury konkursu doceniło sędziszowskie Rochy i przyznało grupie obrzędowej III nagrodę oraz nominację do Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej. W konkursie wystartowało 17 autentycznych zespołów obrzędowych z całego Podkarpacia. Grand Prix wywalczył Zespół Regionalny „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego.

DYPLOM

Grand Prix dla Rochów

W X jubileuszowym konkursie zespołów pieśni i tańca "O Złoty Gryf", który odbył się 31 marca w dębickim DK Mors wzięło udział ogółem 20 grup folklorystycznych dziecięcych i młodzieżowych z województw: podkarpackiego,, małopolskiego, lubelskiego i śląskiego.Przyznano złote, srebrne i brązowe gryfy oraz dwie nagrody Grand Prix. Jedna z nich, Grand Prix w kategorii od 14-19 lat, wytańczona przez sędziszowskie Rochy zasili bogatą kolekcję trofeów naszego ośrodka kultury. Gratulacje!!!

Rochy z kolędą w Tarnogrodzie

Na 44 Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych Grupa Obrzędowa Rochy pojechała z polecenia Pani Katarzyny Ignas, etnografa z Muzeum Etnograficznego w Przeworsku. Podczas tegorocznego Sejmiku , w dniach od 1 do 3 lutego 2019 r. wystąpiło 11 zespołów z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Sędziszowskie Rochy zaprezentowały „Zagorzycką kolędę z Herodem i Turoniem”, która zyskała duże uznanie w oczach  Rady Artystycznej w składzie: prof. Lech Śliwonik – teatrolog, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie,  dr. hab. Barbara Suchocka – aktorka, teatrolog, dr. hab. Edward Wojcieszek -reżyser, dr. hab. Katarzyna Smyk - kulturoznawca i dr. hab. Tomasz Rokosz - etnomuzykolog.  Najlepsze zespoły, nominowane przez Radę Artystyczną wezmą udział w Sejmiku Ogólnopolskim, który odbędzie się w październiku, również w Tarnogrodzie.

Mamy nadzieję, że będą to sędziszowskie Rochy.

Ej kolęda, kolęda…

W niedzielę 27 stycznia sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. wypełniła się miłośnikami naszych pięknych i jakże bogatych tradycji Bożonarodzeniowych. Jedną z nich były kiedyś  tzw. Herody, które do dnia dzisiejszego dnia przetrwały jedynie w formie scenicznej. Widowisko folklorystyczne zatytułowane „Sędziszowscy kolędnicy” zaprezentowała grupa obrzędowa Rochy, która podczas niedzielnego spektaklu wystawiła „Zagorzycką kolędę z Herodem i Turoniem” oraz zaprosiła widzów do wspólnego śpiewania starodawnych pastorałek. Wśród zaproszonych gości byli mieszkańcy Sędziszowa i okolic jak również  przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświatowych, duchowieństwa i sędziszowskich firm.

 

Back to Top