Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim

Facebook

 

TVS Sędziszów

 

Rochy zatańczyły dla Faustynki

 

 

W sobotę, 25 marca w hali sportowej przy sędziszowskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się  koncert charytatywny „Serce w potrzebie”.  Zespół Pieśni i Tańca Rochy zawsze chętnie włącza się w tego rodzaju inicjatywy. Tak stało się i tym razem.  Zespół zatańczył dla chorej Faustynki Stręk Tańce Pogórza Krośnieńskiego i Lachów Sądeckich . Zatańczył  pięknie i z sercem.  Dla „serduszka w potrzebie”.

 

Dziękujemy organizatorom koncertu za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu.

Kierownictwo ZPiT „Rochy”

OBÓZ TANECZNY – GŁOBIKOWA 19-22.01.2017

 

Czytaj więcej...

Rochy Rodzicom

 

Zespół Pieśni i Tańca Rochy zakończył rok taneczny z przytupem (jak przystało na tego rodzaju grupę) ,koncertem

w dniu 19 czerwca, zadedykowanym głównie  Rodzicom , ale także najbliższym rodzinom. Był to rodzaj tanecznej wywiadówki z wydaniem świadectwa w postaci ponad godzinnego koncertu na scenie MGOK. W programie prezentowały się wszystkie grupy zespołu za wyjątkiem grupy obrzędowej, razem 130 tancerzy, muzyków i wokalistów. Najwięcej wzruszeń przysporzyły rodzicom grupy dziecięce, a zwłaszcza grupa początkująca, której taniec „Zabawa ze strachem na wróble” , był dla większości dzieci premierą taneczną.

Po koncercie widzowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany niezwykle apetycznie przez Stowarzyszenie Kobiet „Grodzianki” z Będziemyśla, zaś młodzi artyści na lody.

 

Czytaj więcej...

Rochy zatańczyły w sanockim skansenie

Już po raz 42 Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku organizowało wiosenny Jarmark Folklorystyczny. W tym roku impreza odbyła się w niedzielę , 29 maja. W pięknej scenerii sanockiego skansenu prezentowały się nie tylko bardzo liczne stoiska z rękodziełem i tradycyjnym jadłem ,ale także grupy  folklorystyczne.  Zwiedzający w tym dniu sanocki skansen mogli podziwiać i oklaskiwać węgierski zespół Kalaris,górali z Czarnego Dunajca – zespół Watra i sędziszowskie „Rochy”. W godzinnym programie naszego zespołu znalazły się tańce rzeszowskie, pogórzańskie, tańce Starej Warszawy oraz pięknie opracowane przyśpiewki z różnych stron Polski.

 

Czytaj więcej...

Sukces Rochów

Po raz siódmy odbył się w Łańcucie Wojewódzki Przegląd Dziecięcych
i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” 2016.
W konkursowe szranki stanęło 15 grup tanecznych z całego Podkarpacia począwszy  od „maluszków” czyli dzieci przedszkolnych (2 grupy) , po dzieci starsze 9-12 lat (5 zespołów)   i grupy  młodzieżowe od 13 -19 lat. W tej kategorii wystąpiło 7 zespołów, w tym  bardzo utytułowane  jak  ZPiT  „Rzeszowiacy” z Mielca  i „Racławice”  z Racławic.  Sędziszowskie „Rochy” zaprezentowały się dwukrotnie w tańcach rzeszowskich i  krośnieńskich ,
z choreografią Krystyny Szczerbia  i zdobyły I miejsce  w swojej kategorii  wiekowej. Tanecznie grupę do konkursu przygotował  instruktor-choreograf Witold Świder, a o estetykę kostiumów zadbała Barbara Czeladka. Specjalne wyróżnienie otrzymała młoda kapela „Rochów” , z którą na co dzień pracuje kierownik muzyczny-Paweł Gnacek.

To co na wyróżniło  sędziszowski  zespół na tle innych grup to z pewnością akompaniament kapeli muzycznej (większość grup występowała
z playbackiem) , dobry śpiew ,precyzja wykonania kroków tanecznych
i piękny wygląd doceniony przez fotoreporterów i dziennikarzy łańcuckiej prasy i telewizji.

Impreza stała na wysokim poziomie zarówno artystycznym jak
i organizacyjnym. Dodatkową atrakcją był doskonały występ gości konkursu, słowackiego zespołu folklorystycznego „Levoca” 
z Levocy , które jest miastem partnerskim  Łańcuta.