Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim

Facebook

 

TVS Sędziszów

 

Rochy na pudle w Dąbrowie Górniczej!

 

 

W IX Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym, który odbył się w dniach 28-29 kwietnia tego roku w  Dąbrowie Górniczej wzięło udział ogółem 62 zespoły podzielone na różne kategorie z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego i  lubelskiego.  Sędziszowskie Rochy zaprezentowały się w kategorii  zespołów tanecznych opracowanych artystycznie w wieku od 14-17 lat. W tej kategorii wystąpiło  15 zespołów tanecznych. Konkursowe zmagania oceniało jury złożone z ekspertów CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych), które po obejrzeniu tańców pogórza krośnieńskiego i tańców rzeszowskich, postanowiło przyznać Rochom III miejsce, o czym informujemy z dużą przyjemnością i satysfakcją, ciesząc się nie tylko z sukcesu artystycznego, ale również z tego, że  godnie zaprezentowaliśmy nasze miasto.  Poza emocjami tanecznymi młodzież przeżyła również przygodę typowo śląską, jaką było zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido  w Zabrzu, która wywarła na wszystkich spore wrażenie.

W konkursie wzięła również udział grupa obrzędowa, która zaprezentowała się niezwykle godnie, niestety, tym razem bez pudła.

Zespół do przeglądu przygotowali instruktorzy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury: Paweł Gnacek i Witold Świder , a sprawy organizacyjne wzięła w swoje ręce Krystyna Szczerbiak. Wsparcie finansowe – MGOK.